Skulptur Baule

Skulptur Baule
Skulptur Baule
Skulptur Baule
Skulptur Baule
Skulptur Baule
Skulptur Baule
Skulptur Baule
Skulptur Baule

Klubbat för:

2 600 SEK

Schätzwert

1 500 SEK

Beschreibung

SKULPTUR, skuret trä, kvinnofigur, sannolikt Baule, Elfenbenskusten, omkring1900-talets mitt, höjd ca 31 cm

Zustandsbeschreibung

Slitage, torrsprickor

747230

2020-03-09