Johan Petter Grönvall silver

Johan Petter Grönvall silver
Johan Petter Grönvall silver
Johan Petter Grönvall silver
Johan Petter Grönvall silver
Johan Petter Grönvall silver
Johan Petter Grönvall silver
Johan Petter Grönvall silver
Johan Petter Grönvall silver
Johan Petter Grönvall silver
Johan Petter Grönvall silver

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

JOHAN PETTER GRÖNVALL, silver, skål på fat, stämplad Johan Petter Grönvall, Stockholm 1820, förgylld insida, höjd ca 8,5, diamater ca 13,5 cm, vikt ca 484 g

Visst åldersrelaterat slitage

747298

2020-03-14