Flitlåsgevär
Klubbat för:
5 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
FLINTLÅSKARBIN, svenskt, 1800-talets första hälf, reparationsmodell, stocken otydligt daterad 184?, sannolikt 1762-års lås, stämpel på låsbleck IBM och vid avtryckaren, längd ca 123 cm
Slitage, renoverat och kompletterat, korrision
747332
2020-03-11