Flitlåsgevär

Flitlåsgevär
Flitlåsgevär
Flitlåsgevär
Flitlåsgevär
Flitlåsgevär
Flitlåsgevär
Flitlåsgevär
Flitlåsgevär
Flitlåsgevär
Flitlåsgevär
Flitlåsgevär
Flitlåsgevär

Klubbat för:

5 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

FLINTLÅSKARBIN, svenskt, 1800-talets första hälf, reparationsmodell, stocken otydligt daterad 184?, sannolikt 1762-års lås, stämpel på låsbleck IBM och vid avtryckaren, längd ca 123 cm

Slitage, renoverat och kompletterat, korrision

747332

2020-03-11