Samekniv Jon Pålsson Fankki
Klubbat för:
22 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
JON PÅLSSON FANKKI (1880-1961), tillskriven, kniv, halvhorn, graverat renhorn, slida signerad JPF, blad i stål signerat L A NORMAN, längd ca 18 cm
Visst åldersrelaterat slitage, blad med slitage
747343
2020-03-14