Samekniv Jon Pålsson Fankki

Samekniv Jon Pålsson Fankki
Samekniv Jon Pålsson Fankki
Samekniv Jon Pålsson Fankki
Samekniv Jon Pålsson Fankki
Samekniv Jon Pålsson Fankki
Samekniv Jon Pålsson Fankki
Samekniv Jon Pålsson Fankki
Samekniv Jon Pålsson Fankki
Samekniv Jon Pålsson Fankki
Samekniv Jon Pålsson Fankki

Klubbat för:

22 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

JON PÅLSSON FANKKI (1880-1961), tillskriven, kniv, halvhorn, graverat renhorn, slida signerad JPF, blad i stål signerat L A NORMAN, längd ca 18 cm

Visst åldersrelaterat slitage, blad med slitage

747343

2020-03-14