Medeltida handskrifter fragment 16 st

Klubbat för:

5 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

MEDELTIDA HANDSKRIFTER FRAGMENT. 16 st fragment av medeltida handskrifter. 1300-1400-tal. Från bokband, ett helt omslag. Varierande format, ca 90x150 mm. - 280x200 mm.

Skador, fläckar, hål, bruntonade och solkade.

747348

2020-03-22