Takeshi Nii gungfåtöljer

Takeshi Nii gungfåtöljer
Takeshi Nii gungfåtöljer
Takeshi Nii gungfåtöljer
Takeshi Nii gungfåtöljer
Takeshi Nii gungfåtöljer
Takeshi Nii gungfåtöljer
Takeshi Nii gungfåtöljer
Takeshi Nii gungfåtöljer
Takeshi Nii gungfåtöljer
Takeshi Nii gungfåtöljer

Klubbat för:

4 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

TAKESHI NII (1920-2007 JAP), samtida, 1-par gungfåtöljer, stomme i aluminium, klädda i ljusbrunt läder, nackstöd i vit fårskinnsimitiation, formgiven under 1950-talet, rygghöjd ca 86, bredd ca 55 cm

Historik: Takeshi Nii formgav även "NY chair"

Smärre bruksslitage

747425

2020-03-14