Klubbat för:
660 EUR
Schätzwert
600 EUR
Beschreibung
ALVAR AALTO, fåtöljer, 1 par, NR 402. Artek 1900-talets slut, stomme i böjd lackerad björk, stoppad sits och rygg, höjd 72 cm, bredd 60 cm
Zustandsbeschreibung
Ställvis lätt slitage, ett stoppning i sitsen
747430
2020-03-18
Har du ett liknande objekt
Vi söker föremål till våra kommande auktioner