Fåtöljer ett par Artek 402 design Alvar Aalto

Klubbat för:

660 EUR

Schätzwert

600 EUR

Beschreibung

ALVAR AALTO, fåtöljer, 1 par, NR 402. Artek 1900-talets slut, stomme i böjd lackerad björk, stoppad sits och rygg, höjd 72 cm, bredd 60 cm

Zustandsbeschreibung

Ställvis lätt slitage, ett stoppning i sitsen

747430

2020-03-18