Silverbestick 19 dlr 1800-/1900-tal

Klubbat för:

2 000 SEK

Schätzwert

3 000 SEK

Beschreibung

BESTICK, (19), 1800-/1900-tal, olika modeller, omfattande, 6 mockaskedar, 4 kaffeskedar, 3 matskedar, 3 matgafflar, såsslev, smörkniv, strösockersked, längd ca 10-23 cm, vikt ca 580 g

Zustandsbeschreibung

Åldersrelaterade slitage, bucklor

747465

2020-03-12