Ring 18 k vitguld smaragd diamanter

Klubbat för:

3 600 SEK

Utropspris

3 500 SEK

HERIBERT ENGELBERT, ring, 18 k rodierat vitguld, smaragdslipad smaragd 0,80 ct, 14 briljanter totalt 0,72 ct, enligt gravyrer, stämplad "Stigbert", Stockholm 1976, ringstorlek ca 18-18,5 mm, vikt ca 6,5 g

Omarbetad till öppen ringskena, visst rodiumsläpp, smaragd med hack och repor

747509

2020-03-12