Arthur Percy "Grand" Gefle
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ARTHUR PERCY, teservis, 27 delar, porslin, "Grand", Gefle, 1920/30-tal, blå glasyr med gulddekor, tekanna, gräddkanna, sockerskål, 12 koppar med fat samt 12 assietter.
Bruksslitage, tillverkningsdefekter, en assiette med avslag.
747600
2020-03-22