Arthur Percy "Grand" Gefle

Arthur Percy
Arthur Percy
Arthur Percy
Arthur Percy
Arthur Percy
Arthur Percy

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

ARTHUR PERCY, teservis, 27 delar, porslin, "Grand", Gefle, 1920/30-tal, blå glasyr med gulddekor, tekanna, gräddkanna, sockerskål, 12 koppar med fat samt 12 assietter.

Bruksslitage, tillverkningsdefekter, en assiette med avslag.

747600

2020-03-22