Ljuskrona rokokostil

Ljuskrona rokokostil
Ljuskrona rokokostil
Ljuskrona rokokostil
Ljuskrona rokokostil
Ljuskrona rokokostil
Ljuskrona rokokostil
Ljuskrona rokokostil
Ljuskrona rokokostil

Klubbat för:

6 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

LJUSKRONA, 1800-talets slut, rokokostil, 6-armad, behängd med olikslipade prismor bl a druvklaseformade, invändigt elektrifierad, höjd ca 88, diameter ca 55 cm

Senare elektrifierad, prismor med nagg, en lös prisma medföljer

747651

2020-03-10