Ljuskrona rokokostil
Klubbat för:
6 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
LJUSKRONA, 1800-talets slut, rokokostil, 6-armad, behängd med olikslipade prismor bl a druvklaseformade, invändigt elektrifierad, höjd ca 88, diameter ca 55 cm
Senare elektrifierad, prismor med nagg, en lös prisma medföljer
747651
2020-03-10