Skedar

Skedar
Skedar
Skedar
Skedar
Skedar
Skedar
Skedar
Skedar

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SKEDAR, 11 st., silver, 17/1800-tal, varierande mästare, 2 av Bark & Söhrl, Malmö 1825-26, Stephan Westerstråhle, Stockholm 1809, Bengt Tornberg, Linköping 1818, Pehr Zethelius Stockholm 1800, Petter Åkerman Stockholm 1783, Petter Eneroth, Stockholm 1779, Christoffer Bauman Hudiksvall 1791, Tornberg Linköping 1801, Henrik Nourin Norrköping 1759, längd 20-22 cm, vikt ca 630 g

Slitage, gravyr

747835

2020-03-14