Bojan Kina 1700-tal
Klubbat för:
1 600 SEK
1 500 SEK
BOJAN, porslin, Kina, Qianlong (1736-95), ovoid form, dekor av flodlandskap med pagoder i underglasyrblått, höjd inklusive lock, höjd ca 21 cm
Slitage, lock med glasyrsprickor, fotring med nagg, invändiga glasyrsprickor
747850
2020-03-10