Ytterfoder Kina 1900-tal

Ytterfoder Kina 1900-tal
Ytterfoder Kina 1900-tal
Ytterfoder Kina 1900-tal
Ytterfoder Kina 1900-tal
Ytterfoder Kina 1900-tal
Ytterfoder Kina 1900-tal
Ytterfoder Kina 1900-tal
Ytterfoder Kina 1900-tal
Ytterfoder Kina 1900-tal
Ytterfoder Kina 1900-tal

Klubbat för:

7 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

YTTERFODER, porslin, Kina, 1900-talets första hälft, oktagonal form, polykrom dekor, botten med sigillmärke, höjd ca 19, diameter 24 cm

Smärre nagg, ursprungligen med underfat

747890

2020-03-11