Matservis Kåge

Matservis Kåge
Matservis Kåge
Matservis Kåge
Matservis Kåge
Matservis Kåge
Matservis Kåge
Matservis Kåge
Matservis Kåge

Klubbat för:

1 400 SEK

2 000 SEK

WILHELM KÅGE, "Grå ränder", matservis, 52 dlr, Gustavsberg, flintgods, i produktion under 1945-1970, bestående av 12 djupa tallrikar, 9 mattallrikar, 11 assietter, 11 desserttallrikar, 4 skålar, 4 uppläggningsfat, såssnipa

4 naggade delar medföljer, glasyren delvis med ytslitage o brukslitage

747899

2020-03-14