Matservis Kåge
Klubbat för:
1 400 SEK
2 000 SEK
WILHELM KÅGE, "Grå ränder", matservis, 52 dlr, Gustavsberg, flintgods, i produktion under 1945-1970, bestående av 12 djupa tallrikar, 9 mattallrikar, 11 assietter, 11 desserttallrikar, 4 skålar, 4 uppläggningsfat, såssnipa
4 naggade delar medföljer, glasyren delvis med ytslitage o brukslitage
747899
2020-03-14