Arthur Percy, Kor på Alvaret
Klubbat för:
5 200 SEK
3 000 SEK
ARTHUR PERCY (1886-1976): Kor på Alvaret, signerad och daterad Percy 1949, olja på pannå, 27x35 cm
PROVENIENS
Nils Arneman, Bofors
UTSTÄLLD
Retrospektiva utställningen, Konstakademien, april 1957, katalognr 237
747995
2020-04-05