Arthur Percy, Kor på Alvaret

Arthur Percy, Kor på Alvaret
Arthur Percy, Kor på Alvaret
Arthur Percy, Kor på Alvaret
Arthur Percy, Kor på Alvaret
Arthur Percy, Kor på Alvaret
Arthur Percy, Kor på Alvaret
Arthur Percy, Kor på Alvaret
Arthur Percy, Kor på Alvaret

Klubbat för:

5 200 SEK

3 000 SEK

ARTHUR PERCY (1886-1976): Kor på Alvaret, signerad och daterad Percy 1949, olja på pannå, 27x35 cm

PROVENIENS
Nils Arneman, Bofors

UTSTÄLLD
Retrospektiva utställningen, Konstakademien, april 1957, katalognr 237

747995

2020-04-05