Carl-Harry Stålhane Rörstrand vas

Klubbat för:

3 200 SEK

4 000 SEK

CARL-HARRY STÅLHANE (1920-1990): vas, stengods, Rörstrand, 1960-tal, mörkt melerad glasyr, spolformad med uppdragen hals, höjd 35 cm.

Några färgrepor, i övrigt gott skick.

748044

2020-03-22