Famille Rose Kina stekfat och tallrik

Klubbat för:

650 SEK

Utropspris

1 500 SEK

FAMILLE ROSE, Kina, 1700-tal, porslin, stekfat samt tallrik, dekor i famille rose-färger, längd 29 respektive diameter 23 cm.

Bruksslitage, tillverkningsdefekter. Tallrik med kantnagg.

748115

2020-03-22