Flaskställ ek för tre flaskor

Flaskställ ek för tre flaskor
Flaskställ ek för tre flaskor
Flaskställ ek för tre flaskor
Flaskställ ek för tre flaskor
Flaskställ ek för tre flaskor
Flaskställ ek för tre flaskor
Flaskställ ek för tre flaskor
Flaskställ ek för tre flaskor
Flaskställ ek för tre flaskor
Flaskställ ek för tre flaskor
Flaskställ ek för tre flaskor
Flaskställ ek för tre flaskor
Flaskställ ek för tre flaskor
Flaskställ ek för tre flaskor

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

FLASKSTÄLL, 1900-talets början, ek, detaljer i mässing, med insats för tre flaskor, utradgar låda nedtill med fördelare, handtag i mässing på sidorna, spegel bakom flaskorna, flaskornas höjd ca 22, stället totalhöjd ca 32c5, 27x35

Ingår i temaauktionen "Nautica"

Slitage, spricka på ställets baksida, delar som saknas kan förekomma

748439

2020-04-12