Birger Ljungquist

Birger Ljungquist
Birger Ljungquist
Birger Ljungquist
Birger Ljungquist
Birger Ljungquist
Birger Ljungquist

Klubbat för:

700 SEK

Schätzwert

1 500 SEK

Beschreibung

BIRGER LJUNGQUIST (1894-1965): Nakenakt, signerad Birger Ljungquist, blandteknik på papper, ca 28x19,5 cm

PROVENIENS: Konstnären Harry Wichmann
Ingår i temaauktionen Harry Wichmann - ett konstnärshem

Zustandsbeschreibung

748564

2020-03-29