Bordsur 1800-talets andra hälft

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BORDSUR, 1800-talets andra hälft, sannolikt Frankrike, förgylld metall, vitemaljerad urtavla med romerska siffor, nyckel samt pendel saknas, höjd ca 29 cm

Urtavla med slitage, mindre skada

748629

2020-03-18