Väggpendyl Engström

Väggpendyl Engström
Väggpendyl Engström
Väggpendyl Engström
Väggpendyl Engström
Väggpendyl Engström
Väggpendyl Engström

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

ROBERT ENGSTRÖM, väggpendyl, 1900-tal, gustaviansk stil, förgylld, skuren dekor, krön i form av kärve, urtavla med arabiska siffror samt märkt Rob Engström Stockholm, höjd ca 95 cm, nyckel och pendel finns

Enstaka torkspricka samt mindre färgbortfall

748631

2020-03-13