Örhängen silver pärlor
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, silver, 6 rosenslipade diamanter, 1800-talets andra hälft, avslut med odlade saltvattenspärlor ca 9,3 mm
Pärlor med naturliga tillväxtmärken/skador, pärlavslut ej ursprungligt, omarbetade till stift
748805
2020-04-06