Brosch 18 k guld ametist orientpärlor

Klubbat för:

1 400 SEK

1 500 SEK

BROSCH, 18 k guld, oval fasettslipad ljuslila ametist, bekransad av orientpärlor, omkring 1900, stämplar saknas, längd 1,9 cm, vikt ca 2,9 g

Ametist med smärre repor, nål och fästen senare, med tennlödning

748815

2020-04-06