Brosch 18 k guld ametist orientpärlor
Klubbat för:
1 400 SEK
1 500 SEK
BROSCH, 18 k guld, oval fasettslipad ljuslila ametist, bekransad av orientpärlor, omkring 1900, stämplar saknas, längd 1,9 cm, vikt ca 2,9 g
Ametist med smärre repor, nål och fästen senare, med tennlödning
748815
2020-04-06