Hans Wessman väggpendyl
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VÄGGPENDYL, gustaviansk, 1700-tal, urtavlan signerad Wessman (Hans Wessman, Stockholm (1787-1805), bronserad samt förgylld, skuren dekor, 87x49 cm, pendel samt nyckel finns
Smärre skador och slitage/lagningar, utavla med senare bemålning
748824
2020-03-12