Hans Wessman väggpendyl

Hans Wessman väggpendyl
Hans Wessman väggpendyl
Hans Wessman väggpendyl
Hans Wessman väggpendyl
Hans Wessman väggpendyl
Hans Wessman väggpendyl

Klubbat för:

2 200 SEK

Schätzwert

3 000 SEK

Beschreibung

VÄGGPENDYL, gustaviansk, 1700-tal, urtavlan signerad Wessman (Hans Wessman, Stockholm (1787-1805), bronserad samt förgylld, skuren dekor, 87x49 cm, pendel samt nyckel finns

Zustandsbeschreibung

Smärre skador och slitage/lagningar, utavla med senare bemålning

748824

2020-03-12