Salongsbord stockholmsarbete i Karl Johan

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SALONGSBORD, 1800-talets början, stockholmsarbete i Karl Johan, fanérat i mahogny, med klaffar, låda i sargen, bronserade beslag, pelarfotens avslut med förgylld ring, lådan med påskrift undertill (blyerts), höjd ca 75, 132x70 cm

749239

2020-03-16