Georges Braque färglitografi

Georges Braque färglitografi
Georges Braque färglitografi
Georges Braque färglitografi
Georges Braque färglitografi
Georges Braque färglitografi
Georges Braque färglitografi

Klubbat för:

8 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

GEORGES BRAQUE (1882-1963), efter: Quatre oiseaux, signerad G Braque, numrerad 54/275, färglitografi, bildyta 9,5x22,5 cm, bladmått 32x47 cm, pappersstämpel Maeght Editeur, Paris

Maeght 1030
Vallier S. 294

PROVENIENS
Köpt på Stockholms Auktionsverk, nr 4423

Fuktskador

749289

2020-04-05