10 vitvinsglas Gerda Strömberg Strömbergshyttan

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

STIG LINDBERG, "Blå Husar", servis 17 delar, Gustavsberg, i produktion 1968-1973) bestående av 6 assietter (diameter 18 cm), 5 flata tallrikar (diameter 24,5 cm), 5 djupa tallrikar (diameter 16,5 cm), kanna (höjd 13 cm)

En assiett med mindre glasyrbortfall i kanten, en assiett ostämplad, smärre repor

749469

2020-04-05