Parti silver 4 dlr bl.a. GAB
Klubbat för:
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
PARTI SILVER, 4 dlr, bestående av: 1 gräddkanna, GAB, Stockholm 1962 (höjd ca 6 cm, vikt ca 57 g), 1 sockerskål, GAB, Stockholm 1963 (höjd ca 8 cm, ca 56 g), 1 par saltkar med 2 skedar merdföljer, nysilver, inlägg i blå glasmassa, genombruten dekor
Obetydligt slitage, mindre repor
749724
2020-03-21