Palle Nielsen Orfeus og Eurydike, Isola 2 vol.
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
NIELSEN, PALLE. Orfeus og Eurydike / Isola. Köbenhavn 1959, 1970.
Folio. 95 linoleumsnitt Palle Nielsen (alla). Grå halvklotband med titel tryckt på pärmarna. Pappkassett.
Upplagan tryckt i 450 numrerade av konstnären signerade ex., detta nr 395 respektive 161.
2 vol.
Isola något nött band med något avskavt papper på främre pärm.
749783
2020-03-20