Palle Nielsen Orfeus og Eurydike, Isola 2 vol.

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 500 SEK

NIELSEN, PALLE. Orfeus og Eurydike / Isola. Köbenhavn 1959, 1970.
Folio. 95 linoleumsnitt Palle Nielsen (alla). Grå halvklotband med titel tryckt på pärmarna. Pappkassett.

Upplagan tryckt i 450 numrerade av konstnären signerade ex., detta nr 395 respektive 161.

2 vol.

Isola något nött band med något avskavt papper på främre pärm.

749783

2020-03-20