Alice Nordin skulptur Viking

Alice Nordin skulptur Viking
Alice Nordin skulptur Viking
Alice Nordin skulptur Viking
Alice Nordin skulptur Viking
Alice Nordin skulptur Viking
Alice Nordin skulptur Viking
Alice Nordin skulptur Viking
Alice Nordin skulptur Viking

Klubbat för:

1 700 SEK

Schätzwert

1 500 SEK

Beschreibung

ALICE NORDIN (1871-1948): Viking, signerad Alice Nordin, brons, gjutarstämpel Herman Bergman, tillverkad inför Söderberg & Haaks 50-årsjubileum 1916, höjd ca 17cm

Zustandsbeschreibung

Bruksslitage

749914

2020-03-17