Bordspendyl senempire
Klubbat för:
6 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BORDSPENDYL, senempire, 1800-talets andra hälft, förgyllt och bronserat, dekor av vinrankor och akantusblad, krönt av ett par amoriner, urtavla med romerska siffror, verknummer 712/695, bredd 44 cm, djup 16 cm, höjd 55 cm.
Bruksslitage, pendel saknas, ej funktionstestat.
749946
2020-03-25