Bordspendyl senempire

Bordspendyl senempire
Bordspendyl senempire
Bordspendyl senempire
Bordspendyl senempire
Bordspendyl senempire
Bordspendyl senempire
Bordspendyl senempire
Bordspendyl senempire
Bordspendyl senempire
Bordspendyl senempire
Bordspendyl senempire
Bordspendyl senempire
Bordspendyl senempire
Bordspendyl senempire

Klubbat för:

6 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

BORDSPENDYL, senempire, 1800-talets andra hälft, förgyllt och bronserat, dekor av vinrankor och akantusblad, krönt av ett par amoriner, urtavla med romerska siffror, verknummer 712/695, bredd 44 cm, djup 16 cm, höjd 55 cm.

Bruksslitage, pendel saknas, ej funktionstestat.

749946

2020-03-25