Bruno Mathsson karin fåtöljer Dux
Klubbat för:
17 000 SEK
Utropspris
16 000 SEK
BRUNO MATHSSON, "Karin", fåtöljer, 1-par, för DUX, omkring 1970/80-tal, ursprungligen formgivna 1969, kromad underede, skinnklädsel, sitthöjd ca 36 cm
Bruksslitage, patina, ena fåtölj saknar gummiband kring ena bakre hjulet samt andra fåtöljen saknar gummiband vid ena främre hjulet
750052
2020-03-19