Bruno Mathsson karin fåtöljer Dux

Klubbat för:

17 000 SEK

Utropspris

16 000 SEK

BRUNO MATHSSON, "Karin", fåtöljer, 1-par, för DUX, omkring 1970/80-tal, ursprungligen formgivna 1969, kromad underede, skinnklädsel, sitthöjd ca 36 cm

Bruksslitage, patina, ena fåtölj saknar gummiband kring ena bakre hjulet samt andra fåtöljen saknar gummiband vid ena främre hjulet

750052

2020-03-19