CHARLES & RAY EAMES 2 st kontorsstolar

Klubbat för:

7 000 SEK

4 000 SEK

CHARLES & RAY EAMES, 1-par kontorsstolar, modell "EA107", med karmar, stomme och kryssfot i aluminium, klädsel i svart textil, på hjultrissor, märkt Herman Miller, sitthöjd inkl. trissor ca 50 cm

Bruksslitage, ställvist slitage kring krom, repor, märken, smärre fläckar

750115

2020-03-20