Tantalus
Klubbat för:
5 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
TANTALUS, England, 1800-talets slut, 3 karaffer i glas, 1 bricka i silver, 4 små glas, spelkort, höljet med fanér i mahogny med intarsia, höljets höjd 34 samt 33,5x24, brickan 30x23 cm och vikt ca 633 g
Torrsprick på locket, bruks och åldersrelaterat slitage
750140
2020-03-19