Tantalus

Tantalus
Tantalus
Tantalus
Tantalus
Tantalus
Tantalus
Tantalus
Tantalus
Tantalus
Tantalus
Tantalus
Tantalus
Tantalus
Tantalus
Tantalus
Tantalus
Tantalus
Tantalus

Klubbat för:

5 200 SEK

Schätzwert

6 000 SEK

Beschreibung

TANTALUS, England, 1800-talets slut, 3 karaffer i glas, 1 bricka i silver, 4 små glas, spelkort, höljet med fanér i mahogny med intarsia, höljets höjd 34 samt 33,5x24, brickan 30x23 cm och vikt ca 633 g

Zustandsbeschreibung

Torrsprick på locket, bruks och åldersrelaterat slitage

750140

2020-03-19