Lavoar med stenskiva omkring 1900
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LAVOAR, 1900-talets första hälft, med stenskiva i marmor, stomme i furu, låda i sarg, skåpdel nedtill, höjd ca 70, 75x50 cm
Ej komplett (uppsats till lavoaren saknas), kompletterad, spår från trämask, smärre fuktskadad, avslag, slitage
750163
2020-03-17