Gueridoner Louis XV-stil

Gueridoner Louis XV-stil
Gueridoner Louis XV-stil
Gueridoner Louis XV-stil
Gueridoner Louis XV-stil
Gueridoner Louis XV-stil
Gueridoner Louis XV-stil
Gueridoner Louis XV-stil
Gueridoner Louis XV-stil
Gueridoner Louis XV-stil
Gueridoner Louis XV-stil
Gueridoner Louis XV-stil
Gueridoner Louis XV-stil
Gueridoner Louis XV-stil
Gueridoner Louis XV-stil

Klubbat för:

10 500 SEK

Utropspris

10 000 SEK

GUERIDONER, ett par, Louis XV-stil, Italien 1800-talets slut/omkring 1900, parställda, träskuren dekor, polykromt bemålade och förgyllda, tripodfot med dekor av rocailler och voluter, pelare i form av putto bärande ljusbricka med motiv av fågel och blommor, höjd 103, 32 x 34 cm

Bruksslitage, smärre skador och lagningar

750236

2020-04-05