Göran Wärff, unik skulptur, Kosta Boda
Klubbat för:
9 800 SEK
Utropspris
8 000 SEK
GÖRAN WÄRFF, skulptur, glas och metall, Kosta Boda 2003, unik, fem vridbara stavar med underfång i blått, grönt, orange och grått, delvis med dekor av luftbubblor och ränder, stomme av metall, signerad Unique 7242003 och egenhändig signatur Göran Wärff, höjd 46, längd 68 cm
HISTORIK: Skulpturens nypris var över 60 000 kronor.
En blå stav med smärre stötskada, den andra blå staven med obetydliga stötskador, stomme med smärre repo
750265
2020-04-05