Göran Wärff, unik skulptur, Kosta Boda

Klubbat för:

9 800 SEK

Utropspris

8 000 SEK

GÖRAN WÄRFF, skulptur, glas och metall, Kosta Boda 2003, unik, fem vridbara stavar med underfång i blått, grönt, orange och grått, delvis med dekor av luftbubblor och ränder, stomme av metall, signerad Unique 7242003 och egenhändig signatur Göran Wärff, höjd 46, längd 68 cm

HISTORIK: Skulpturens nypris var över 60 000 kronor.

En blå stav med smärre stötskada, den andra blå staven med obetydliga stötskador, stomme med smärre repo

750265

2020-04-05