Bägare silver Abraham Wirgman och Anders Schotte

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BÄGARE, 2 st., silver, Abraham Wirgman (verksam 1706-1761), Göteborg 1750 och Anders Schotte (verksam 1760-1806), Uddevalla 1797, spår av förgyllning, höjd ca 6-8,5 cm, vikt ca 64 g

Stötskador, bristningar

750281

2020-03-20