Vicke Lindstrand vas Orrefors 1939

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

VICKE LINDSTRAND, vas, Orrefors 1939, optikblåst på klar fotklack, graverad dekor av segelfartyg, signerad Orrefors Lindstrand 1462 A4 LB (gravör Liss Bergqvist), höjd 27, diameter 18 cm

Repor under fotklacken

750352

2020-04-05