Edward Hald
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
EDWARD HALD, skålar 2 st och bonbonjär, Orrefors och Johansfors, bonbonjären och mindre skålen med graverad dekor, signerade Of H 232 och Of H 612.29 å (Edward Hald, Orrefors 1920-tal respektive 1929), den mindre skålen etikettmärkt, den större skålen signerad Jf K 92.27 G (Johansfors 1927), höjd 7,5-12,5 cm, skålarnas diameter 12,5-16 cm
Bonbonjären med obetydlig mikronagg ej Fritz Kallenberg
750372
2020-04-05